Metin Kımıldar

Metin Kımıldar

Fitoterapi ve Naturapati alanlarındaki eğitimini Moskova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinde alınmıştır. Fitoterapi Bitkisel tedavi konusunda 2006 dan beri araştırma, analiz ve uygulamalar yapmaktadır. Bitkilerdeki etken maddeler ve bu tedavide tedaviyi anlatan 480 sayfalık bir kitap vermiştir. Kitapta doğallaşmış kendi iç fotoğrafları kullanmış ve 160 farklı bitkinin kimyasal analizlerini anlatmıştır.

Bitkilerle ilgili araştırmaları, Anadolu nun tüm illerinde gezilerle gerçekleştirmiş, 33 binden fazla makro bitki fotoğrafı çekerek Türkiye nin büyük bitki arşivini oluşturmuştur. Türkiye Diğer Irak ta, Cezayir de, Kuzey Kıbrıs ta Rusya’nın birçok bölgesinde Viladivostok ta, Ukranya Yalta da araştırmaları yapmış ve bu çalışmayı da araştırmak çekmiştir.

Bitkisel tedavi ve bütünsel tıp eğitim ve yurt içinde bulunduğu de devam ettirmiş, özellikle Ukrayna Nikitski Botanik parkında yaklaşık 1 yıl araştırma yapmıştır.

Aldığı eğitim sonrası, Moskova devlet Hastanesinde bir süre görev almış ve bu vitaminlerle tedavi edilmiş klinik raporlarını Türkçeye çevirme fırsatı bulmuştur. Vitamin ve minerallerin tedavideki rolünü ve hangi hastalıkta hangi doz kullanılacağını anlatan bir kitabı vardır, yayınlanacaktır.

Rusya ve Ukrayna’daki hastanelerde araştırmalar sırasında, ileri teknoloji analiz ve tedavi cihazlarını kullanarak bulmuş, bunlardan bazılarını Türkiye ye getirerek ülkemizin ilk Biyorezonans teşhis ve tedavi merkezinde danışmanlık yapmıştır. Halen Türkiyede Sağlık alanında farklı yaklaşımlar konusunda doktor arkadaşları ile birlikte, ileri teknoloji teşhis ve biyorezonans üzerine araştırmalar yapıyor.

Phone: 0312 231 11 84
Fax: 0549 699 69 63
MALTEPE / ANKARA
GMK BULVARI ŞEHİT DANIŞ TUNAGİL NO:2/5-6
fitoterapi eğitimi
hosteslik kursu fitoterapi eğitimi